10 кроків планування вагітності
Якщо ви намагаєтеся зачати дитину або просто думаєте про це, значить, саме час починати готуватися до вагітності. Преконцепційна підготовка (підготовка до вагітності) і турбота про своє здоров'я до зачаття сфокусовані на тому, що саме ви можете зробити до і між вагітностями, щоб збільшити шанси народити здорову дитину. У деяких жінок підготовка до вагітності займає кілька місяців. Для інших жінок це може зайняти більше часу. Наступні важливі кроки допоможуть вам підготуватися до самої здорової вагітності.
5 причин, чому піклування про вагітність має стати пріоритетом суспільства
1. Складіть план і дійте
Незалежно від того, записали ви їх чи ні, ви, ймовірно, думали про свої цілі мати або не мати дітей і про те, як їх досягти. Наприклад, коли ви не хотіли мати дитину, ви використовували ефективні методи контролю народжуваності для досягнення своїх цілей. Тепер, коли ви думаєте про те, щоб завагітніти, дуже важливо зробити кроки для досягнення вашої мети - завагітніти і народити здорову дитину!

2. Зверніться до лікаря
Перш ніж завагітніти, поговоріть зі своїм лікарем про медичне обстеження до зачаття. Ваш лікар захоче обговорити вашу історію хвороби і будь-які ваші хронічні стани, які можуть вплинути на вагітність. Він або вона також обговорить будь-які попередні проблеми з вагітністю, ліки, які ви в даний час приймаєте, щеплення, які вам можуть знадобитися, і кроки, які ви можете зробити до вагітності, щоб запобігти певним вродженим дефектам.

Якщо ваш лікар не говорив з вами про це, запитаєте його самі. Візьміть список тем для розмов, щоб нічого не забути!

Обов'язково поговоріть зі своїм лікарем про:
  • Стан здоров'я
Якщо у вас є які-небудь хронічні хвороби або стани, переконайтеся, що вони знаходяться під контролем. Деякі з цих станів включають: венеричні захворювання (ЗПСШ), діабет, захворювання щитовидної залози, підвищений кров'яний тиск і інші хронічні захворювання.

  • Спосіб життя і поведінку
Поговоріть з лікарем або іншим медичним працівником, якщо ви палите, п'єте алкоголь або використовуєте певні ліки; живете в стресовій ситуації або насильницькому середовищі; працюєте з токсичними речовинами або живете поруч з ними. Медичні працівники можуть допомогти вам з консультацією, лікуванням та іншими способами підтримки.

  • Лікарські засоби
Прийом певних ліків під час вагітності може викликати серйозні вроджені дефекти. До них відносяться деякі ліки та дієтичні або трав'яні добавки, що відпускаються за рецептом і без рецепта. Якщо ви плануєте вагітність, вам слід обговорити з лікарем необхідність приймати будь-які ліки, перш ніж завагітніти, і переконатися, що ви приймаєте тільки ті ліки, які необхідні.

  • Щеплення
Деякі щеплення рекомендуються до вагітності, під час вагітності або відразу після пологів. Правильні щеплення в потрібний час можуть допомогти вам зберегти здоров'я і не дати вашій дитині захворіти або мати проблеми зі здоров'ям протягом усього життя.

3. Приймайте 400 мікрограмів фолієвої кислоти щодня
Фолієва кислота є вітаміном групи В. Якщо у жінки досить фолієвої кислоти в організмі принаймні за 1 місяць до і під час вагітності, це може допомогти запобігти серйозним вродженим дефектам мозку та хребта дитини.

4. Припиніть палити, вживати алкоголь і наркотики
Паління, вживання алкоголю і певних наркотиків можуть викликати багато проблем під час вагітності для жінки і її дитини, таких як передчасні пологи, вроджені дефекти і дитяча смерть.

Якщо ви намагаєтеся завагітніти і не можете кинути пити, палити чи вживати наркотики, зверніться по допомогу! Зверніться до лікаря або до місцевого лікувального центру.

5. Уникайте токсичних речовин і забруднювачів навколишнього середовища
Уникайте шкідливих хімічних речовин, забруднювачів довкілля та інших токсичних речовин, таких як синтетичні хімічні речовини, метали, добрива, спреї від комах, а також екскременти кішок або гризунів навколо будинку і на робочому місці. Ці речовини можуть пошкодити репродуктивні системи чоловіків і жінок. Вони можуть ускладнити вагітність. Вплив навіть невеликої кількості під час вагітності, народження, дитинства або статевого дозрівання може призвести до захворювань.

6. Досягніть і підтримуйте здорову вагу
Люди з надмірною вагою або ожирінням мають вищий ризик виникнення багатьох серйозних станів, включаючи ускладнення під час вагітності, хвороби серця, діабет 2 типу та деякі види раку (ендометрія, молочної залози і товстої кишки). Люди з недостатньою вагою також схильні до ризику серйозних захворювань.
Ключ до досягнення і підтримання здорової ваги не в короткострокових змінах дієти. Це спосіб життя, який включає в себе здорове харчування і регулярні фізичні навантаження.
Якщо у вас недостатня вага, надмірна вага або ожиріння, поговоріть зі своїм лікарем про способи досягнення і підтримки здорової ваги до вагітності.

7. Не мовчіть, якщо переживаєте насилля
Насилля може призвести до травм і смерті серед жінок на будь-якому етапі життя, в тому числі під час вагітності. Кількість насильницьких смертей, пережитих жінками, говорить лише про частину історії. Багато інших переживають насилля і залишаються з довічними фізичними та емоційними шрамами.

Якщо хтось жорстоко поводиться з вами або ви агресивно спілкуєтесь з вашими близькими, зверніться по допомогу. Насилля руйнує стосунки і сім'ї.

8. Вивчіть історію своєї родини
Збір історії хвороби вашої родини може мати важливе значення для здоров'я вашої дитини. Ви можете не усвідомлювати, що порок серця вашої сестри або серповидно-клітинна анемія вашого двоюрідного брата можуть вплинути на вашу дитину, але обмін цією сімейно-історичною інформацією з вашим лікарем може бути важливим.

Інші причини, через які люди звертаються по консультацію до генетика, включають кілька викиднів, дитячу смерть, проблеми з вагітністю (безпліддя), генетичний стан або вроджений дефект, який виник під час попередньої вагітності.

9. Дбайте про своє психічне здоров'я
Психічне здоров'я - це те, як ми думаємо, відчуваємо і діємо, як ми справляємося з життям. Щоб бути в змозі, ви повинні відчувати себе добре і цінувати себе. Кожен відчуває занепокоєння, тривогу, смуток або стрес. Однак, якщо ці почуття не проходять і заважають вашому повсякденному життю, зверніться за допомогою. Поговоріть зі своїм лікарем або іншим медичним працівником про свої почуття і варіанти лікування.

10. Бажаємо здорової вагітності!
Коли ви завагітнієте, обов'язково зберігайте всі свої нові здорові звички і регулярно відвідуйте свого лікаря протягом всієї вагітності для якісного і своєчасного допологового догляду.
17 червня/ 2020
Made on
Tilda