6 кроків до здорової вагітності у 2021 році
Якщо ви плануєте завагітніти в 2021 році, захистити себе та зробити здоровий вибір зараз важливіше як ніколи, оскільки ми продовжуємо жити в умовах пандемії коронавірусу (COVID-19). Січень - місяць запобігання вродженим вадам розвитку. Ось кілька порад, які допоможуть вам мати здорову вагітність та народити здорового малюка.
6 кроків до здорової вагітності у 2021 році
Вроджені вади - це структурні зміни, які вражають одну або кілька частин тіла, такі як серце, мозок або стопа. Вони розвиваються найчастіше протягом перших трьох місяців вагітності, коли формуються органи дитини. Вроджені вади можуть спричинити проблеми із загальним станом здоров'я, тим, як організм розвивається та як він функціонує. Поширені вроджені вади включають вроджені вади серця, щілину губи та лівого піднебіння та роздвоєння хребта.

Генетика, поведінка, соціальні та екологічні фактори можуть впливати на ризик вроджених вад розвитку. На жаль, не всім вродженим вадам можна запобігти. Однак є речі, які ви можете зробити, щоб збільшити свої шанси на здорову, доношену вагітність та дитину - і цей місяць - ідеальний час, щоб дізнатись про них.

Ось шість кроків, які ви можете зробити:

1) Захистіться від COVID-19. Будьте в безпеці та допомагайте запобігати поширенню COVID-19, одягаючи маску для обличчя та дотримуючись соціальної дистанції.

2) Обов'язково приймайте 400 мікрограмів (мкг) фолієвої кислоти щодня. Перед тим, як завагітніти і під час вагітності, приймайте полівітаміни, що містять 400 мікрограмів (мкг) фолієвої кислоти щодня. Прийом фолієвої кислоти до і під час вагітності на ранніх термінах може допомогти запобігти дефектам нервової трубки у вашої дитини. Їжте продукти, що містять фолієву кислоту, природну форму фолієвої кислоти, таку як сочевиця, зелені листові овочі, чорна квасоля, апельсиновий сік та продукти, виготовлені із збагачених зернових продуктів (деякі хліби та каші для сніданку) та збагачене борошно кукурудзяного маса (кукурудзяні коржі, тако).

3) Пройдіть обстеження перед вагітністю. Поговоріть зі своїм медичним працівником щодо управління вашим станом здоров'я та складіть план лікування перед кожною вагітністю.

4) Зробіть всі необхідні щеплення. Поговоріть зі своїм лікарем про необхідні вакцини під час кожної вагітності, щоб захистити себе та дитину від серйозних захворювань. Дізнайтесь у свого лікаря про те, коли вакцина COVID-19 стане доступною для вас.

5) Перш ніж завагітніти, спробуйте досягти здорової ваги. Надмірна або недостатня вага може вплинути на вашу фертильність. Під час вагітності ожиріння може збільшити ризик народження дитини з вродженими дефектами та іншими ускладненнями. Ведіть здоровий спосіб життя, який включає вживання здорової їжі та регулярні фізичні навантаження.

6) Уникайте тютюну, алкоголю та наркотиків під час вагітності. Куріння сигарет може спричинити певні вроджені вади, наприклад, розщілину губи та піднебіння. Алкоголь може створювати проблеми для дитини, що розвивається протягом усієї вагітності, тому важливо припинити вживання алкоголю, коли ви починаєте намагатися завагітніти. А використання опіоїдів під час вагітності може спричинити серйозні проблеми для вашої дитини, такі як передчасні пологи та синдром абстиненції новонароджених.

Дбайте про власне здоров'я до і під час вагітності - це збільшить ваші шанси народити здорову дитину.

Підготовлено за матеріалами March of Dimes.
20 січня/ 2021
Made on
Tilda