Чи впливає спосіб життя майбутніх батьків на перебіг вагітності?
Саме так! Тому під час планування вагітності необхідна нормалізація режиму дня. Тривалість сну повинна буди 7-8 годин та час засинання повинен бути не пізніше 23.00-24.00. Це сприяє адекватному синтезу гормону соматотропіну та мелатоніну.
Крім того, дуже корисні помірні фізичні навантаження, активний спосіб життя.

В наш час актуальним є мінімізація стресорних чинників.

Хотілось також звернути увагу подружжя на режим статевого життя. Оптимальним вважається регулярний статевий акт без застосування будь-яких методів контрацепції з частотою 2-3 рази на тиждень.

Від чого повинні відмовитися майбутні батьки на етапі планування вагітності?

Зловживання алкоголем, тютюнопаління (в тому числі пасивне), вживання наркотичних засобів негативно впливає на сперматогенез, оогенез, зачаття, перебіг вагітності та пологів.

Тому припустима кількість алкоголю – 1-2 бокала вина на тиждень. Не треба забувати, що пиво – це теж алкоголь з негативним впливом на чоловічу репродуктивну систему за рахунок вмісту естрогеноподібних сполук.
Від тютюнопаління краще відмовитися зовсім. При відмові від вживання наркотиків може знадобитися допомога фахових спеціалістів.

Вживання кави та чаю слід обмежити, оскільки надмірне надходження кофеїну може пригнічувати репродуктивну функцію.

До продуктів, які містять кофеїн, також належить кола, шоколад, енергетичні напої. Добова безпечна доза кофеїну – 200 мг. Приблизно – це одна чашка натуральної кави та 50 г чорного шоколаду!

Для чоловіків актуально зменшити шкідливу дію тепла на репродуктивні органи:

  • обмежити обігрів сидіння автомобіля
  • не застосовувати гарячі ванни, сауни, банних процедур
  • виключити або зменшити перебування в зоні щільного електромагнітного поля.
Заняття спортом – це корисно чи шкідливо?

Здоровий спосіб життя та спорт – це речі, які ідуть поруч! Тому заняття спортом налагоджує метаболічний обмін, підвищує імунітет, збільшує тренованість організму до навантаження, протидіє стресу!

Але слід уникати на етапі планування вагітності травматичних та екстремальних видів спорту: боротьба, стрибки с парашутом, кінний спорт, сноубордінг, катання на лижах на складних трасах.

Інтенсивний режим тренувань треба замінити на тренування з помірним навантаженням. Бажано перевагу віддати наступним видам спорту: плавання, аквааеробіка, йога, спеціальні фітнес-програми.

Чоловікам, які займаються велосипедним спортом, треба мати на увазі, що вібрація може негативно впливати на сперматогенез. Тому інтенсивні тренування варто замінити на велопрогулянки або на плавання! Стероїдні гормони, які чоловіки можуть використовувати в бодібілдингу, також пригнічують сперматогенез. Тому важливим є припинення їх використання.

Поради щодо особливостей харчування.

Харчування має бути збалансованим. Вживайте продукти з високим вмістом вітамінів та мінералів.

Щоденно в раціон необхідно включати 1-2 порції свіжих овочів та фруктів. Дуже корисним є вживання зелені: кропу, петрушки, шпинату.

Оскільки Україна є ендемічною зоною по йодному дефіциту, радимо замінити звичайну кухонну сіль та морську або йодовану, враховуючи важливість даного нутріцієнта.

Білковий компонент раціону повинен складати не менше 120 г на добу.
Рекомендовано вживання нежирних сортів мʼяса та риби.
Ми радимо обмежити вживання кулінарних виробів. Варто збагатити раціон поліненасиченими жирними кислотами: головним чином Омега-3 та Омега-6 ЖК. Їх містить риба та морепродукти – вживання яких рекомендовано не менше 350 г на тиждень.

Жінкам та чоловікам з зайвою вагою (ІМТ ≥ 25,0) рекомендована нормалізація маси тіла. Дієту для небезпечного схуднення допоможе підібрати лікар-дієтолог, ендокринолог. Не слід забувати про фізичне навантаження! В деяких випадках може знадобиться навіть медикаментозна корекція, яку призначає лікар-ендокринолог.

Ми продовжуватимемо публікувати статті на тему важливості підготовки до вагітності.

Початок тут:
Чому необхідно готуватися до вагітності?
Коли починати підготовкудо вагітності

В наступному матеріалі ми напишемо, чи є потреба в додатковому прийомі вітамінів та мікроелементів на етапі планування вагітності.

Дякуємо за грунтовний матеріал репродуктологу медичного центру Медичний центр "Мати та дитина" Наталії Редько.
30 квітня/ 2020
Made on
Tilda