Інвестуємо у психічне здоров'я матерів разом
5 травня відзначається Всесвітній день психічного здоров'я матерів World Maternal Mental Health Day. Цьогорічна тема Всесвітнього дня психічного здоров'я — інвестиції у ментальне благополуччя. І під інвестиціями маються на увазі не лише фінансові внески, але й інвестиції власного часу, експертизи та загалом піклування про власне ментальне здоров'я.
Зміни в житті навколо вагітності роблять жінок більш вразливими до психічних захворювань. Наприклад, негативний зв'язок бідності та психічних захворювань може вплинути на здатність жінки функціонувати та бути повноцінною. Догляд за психічним здоров'ям забезпечує необхідну підтримку для розширення можливостей жінок визначати ресурси та особисті можливості. Це може підвищити їх стійкість до складних життєвих обставин і допомогти їм оптимально виховувати своїх дітей.

Благодійний фонд "280 днів" вже другий рік поспіль є глобальним партнером Всесвітнього дня психічного здоров'я матерів. "Ми пишаємось співпрацєю з більш ніж 200 організаціями з усього світу для підвищення обізнаності та зменшення стигми навколо емоціного стану, пов'язаного із вагітністю та тривожних розладів", - підкреслює Алеся Азарова, директорка фонду "280 днів".

У багатьох країнах приблизно 1 з 5 новоспечених матерів переживає певний тип перинатального та тривожного розладу
Головні ідеї цієї дати:
  • Материнське ментальне здоров'я дійсно має значення #maternalMHmatters.
  • Жінки, а також члени їхніх родин та друзі, повинні знати ознаки ментальних розладів — а також те, що ця проблема є розповсюдженою.
  • Перинатальні ментальні розлади є виліковними, і допомогу можна отримати.

Допомогаємо матерям - допомогаємо немовлятам
У багатьох країнах приблизно 1 з 5 новоспечених матерів переживає певний тип перинатального та тривожного розладу (ПМП). Ці хвороби часто залишаються непоміченими та не лікуються, часто з довгостроковими наслідками як для матері, так і для дитини.

Щоб підкреслити важливість теми психічного здоров'я матерів і виявити, чи потребували жінки психологічної підтримки під час вагітності і чи мали вони змогу її отримати, експерти фонду "280 днів" провели опитування серед більше ніж 100 молодих матерів. Завантажити дані опитування можна нижче за посиланням.
Ми отримали тривожні результати:

  • За результатами опитування, 58,5% респонденток мали психоемоційні проблеми під час вагітності (відчували страх, тривогу, депресію тощо);
  • 61,5% респонденток відповіли, що лікар, котрий спостерігав вагітність, не ставив жодних питань щодо їхнього емоційного самопочуття;
  • 100% репонденток не проходили жодних психологічних тестів для оцінки їхнього психоемоційного стану (практика, яка існує у розвинених країнах задля виявлення ментальних проблем у вагітних);
  • 87,7 респонденток відповіли, що у закладі, де вони спостерігали вагітність, послуги перинатальних психологів не пропонувалися.

Опитування показало, що переважно в Україні відсутня практика опитування лікарями вагітних щодо їхнього емоційного і психологічного стану, при тому, що більшість вагітних жінок стикаються з психоемоційними проблемами та потребують допомоги.

Також, задля підтримки адекватного психоемоційного стану вагітних необхідне налагодження ефективного діалогу між майбутніми мамами та лікарями. При цьому послуги перинатальних психологів є затребуваними та мають стати доступнішими як у фінансовому плані, так і за наявністю у закладах спостереження вагітності.
Психологічна підтримка для матерів може підвищити їх стійкість до складних життєвих обставин і допомогти їм оптимально виховувати своїх дітей.
Саме тому благодійний фонд "280 днів" надає вагітним, котрі відчувають тривогу, страх або занепокоєння, дистанційну консультацію перинатального психолога.

Ми пропонуємо одну безкоштовну консультацію, під час якої професійний психолог зможе надати необхідну допомогу або зорієнтує вагітну щодо необхідних дій залежно від її стану.

Щоб звернутися до психолога, потрібно заповнити анонімну онлайн-форму.

У Всесвітній день психічного здоров'я матерів ми закликаємо разом широко висвітлювати теми психологічного стану майбутніх матерів. Це сприятиме соціальним змінам з метою покращення якості догляду за жінками, які страждають на всі типи перинатального занепокоєння та тривожних розладів, зменшуючи тим самим стигму психічних захворювань матері.
5 травня / 2021
Made on
Tilda