Почуття тривоги, страху, надмірних переживань за себе чи майбутнього малюка, нав'язливі стани, безсоння - це стани, яких не потрібно соромитися. Вони є достатньо типовими для великої кількості вагітних жінок. Проте їх не можна залишати без уваги, адже надмірний стрес є загрозою здоров'ю малюка в утробі, може викликати ускладнення у матері, розвинутися у післяродову депресію та значно знизити якість життя не тільки самої мами, але й усієї родини.
Згідно попередніх даних дослідження Фонду "280 днів" щодо психологічної допомоги, яка надається вагітним в Україні, із загальної кількості респонденток 60% визнають, що мали психологічні або емоційні проблеми під час вагітності. Усі ці учасниці дослідження хотіли б звернутися до перинатального психолога.
На даний момент ми ставимо собі за мету надати первинну консультацію, під час якої професійний психолог зможе надати необхідну допомогу під час першого контакту, або зорієнтує вагітну щодо необхідних дій залежно від її стану.
Для кого ця програма?
Для вагітних жінок, що відчувають потребу у психологічній допомозі через такі стани, як тривожність, страх, страх пологів, відчуття самотності, нав'язливі думки.
Як отримати психологічну допомогу? Вагітна жінка заповнює
контактну форму на сайті фонду "280 днів", у якій вказує:
- Своє ім'я.
- Контактну інформацію: телефон, електронну адресу.
- Зручний час для спілкування з психологом (або ж обирає можливий час, запропонований Фондом, в залежності від можливостей психолога).
- Зручний спосіб комунікації: онлайн-сесія або телефонний дзвінок.
- Термін вагітності.
- Короткий опис того, що її турбує (2-3 речення).
У зручний для жінки час перинатальний психолог контактує з нею в обраний спосіб та проводить сесію тривалістю 45 хвилин.
За результатами сесії вагітна та психолог мають зрозуміти, чи потрібне продовження консультацій та з яким саме фахівцем. Психолог надає свої подальші рекомендації. Таку первинну консультацію психолог надає на волонтерських засадах (безоплатно).
Програма психологічної підтримки для майбутніх мам буде працювати в тестовому режимі до вересня 2020 року, під час якого буде проаналізоване навантаження на фахівців та запроваджені необхідні зміни, якщо це потрібно.
Поділіться цією інформацією зі своїми знайомими вагітними жінками: зробіть внесок у їхнє психічне здоров'я.