Психічне здоров'я під час вагітності і COVID-19
Під час пандемії COVID-19 ми всі відчуваємо тривогу, але вагітним може бути значно складніше за інших. Що слід робити для того, щоб не втратити душевну рівновагу?
10 квітня відбулася панельна дискусія організації March of Dimes на тему психічного стану вагітних та матерів у часи пандемії за участю А. Гріффен з Maternal Mental Health Leadership Alliance, лікаря-психіатра П. Лакшмін, К. Мєтьюз з проекту Shades Of Blue Project та коміка і активістки руху по боротьбі з післяродовою депресією А. Спайсер. Хочемо поділитися з вами основними тезами і рекомендаціями, які обговорювалися:

  • Необхідно пам'ятати, що підвищення рівня стресу негативно впливає на стан здоров'я як матері, так і майбутньої дитини.
  • Інформація — це сила, в тому числі і в боротьбі з тривожними станами. Під час пандемії дуже важливо отримувати інформацію з достовірних джерел.
  • А загалом, рекомендується якомога менше читати новини. Виділіть собі деякий час раз на день для ознайомлення з останніми новинами, цього буде достатньо.
  • Також матиме сенс щоденно дозволяти собі "півгодини для хвилювання". Протягом цього часу сконцентруйтеся на тому, що вас хвилює, поділіться своїми тривогами з близькими та друзями — і намагайтеся не думати про це в інший час.
  • Психіатри і психологи стверджують, що зараз рівень тривожності у вагітних жінок значно підвищився. Жінки хвилюються через невпевненість щодо того, чи все необхідне вони зробили і продовжують робити, щоб захистити себе і майбутню дитину. Занепокоєння викликають майбутні пологи, неможливість бачитися з членами сім'ї, соціальна ізоляція. У зоні ризику з точки зору розвитку психічних порушень ті жінки, які вже мали епізоди депресії або тривожного стану. Проте є й позитивний наслідок: хвилювання щодо COVID-19 є загальною проблемою, і тому вагітні легше говорять про свої хвилювання та частіше звертаються за психологічною допомогою, яка може бути вкрай важливою, проте за звичайних умов часто стигматизується.
  • Велике значення має підтримка з боку жінок, що опинилися у такій самій ситуації. Спробуйте долучитися до онлайн-групи підтримки, якщо не маєте змоги звернутися за професійною психологічною допомогою.
  • Як вже зазначалося, володіння інформацією може знизити тривогу. Обов'язково дізнайтеся про умови у пологовому будинку, де ви збираєтеся народжувати, які обмеження там існують у зв'язку з епідемією. Тоді ви знатимете, до чого готуватися.
  • Пам'ятайте: нав'язливі думки щодо благополуччя майбутньої дитини — це розповсюджене та досить типове явище.
  • Спробуйте заздалегідь спланувати підтримку, яка вам може знадобитися після народження, як ви продовжуватимете дотримуватися карантину, до кого зможете звернутися по допомогу.
  • Всі уявляють ідеальну, бажану картинку народження свого малюка і, на жаль, у ситуації, що склалася, ці сподівання можуть не здійснитися. Дозвольте собі оплакати цей досвід. Дозвольте собі сумувати. Важливо давати назву своїм почуттям, тож зізнайтеся собі, сумуєте за тими пологами, які б могли мати до пандемії (партнерськими, без додаткових обмежень).
  • Не забувайте про такі способи розслаблення, як медитація, йога, помірні фізичні навантаження (якщо не маєте протипоказань!). Якомога більше відпочивайте.
  • І пам'ятайте: зараз вам тривожно, але цей стан обов'язково закінчеться.

16 квітня/ 2020
Made on
Tilda