5 причин, чому піклування про вагітність має стати пріоритетом суспільства
Місія фонду "280 днів" — допомогти українським родинам планувати вагітність та зробити так, щоб вона пройшла без перешкод та закінчилася народженням здорового малюка. Нас часто запитують, чому ми обрали саме це завдання. І дійсно, чому ж так важливо дбати про забезпечення здорової вагітності?
5 причин, чому піклування про вагітність має стати пріоритетом суспільства
Можна було б навести безліч причин, та сьогодні виділимо наступні:

1. Забезпечення здоров'я матері та дитини, зниження відсотку материнської та дитячої смертності належать до цілей сталого розвитку ООН — 17 глобальних цілей, досягнення яких допоможе світові рухатися у напрямку гармонії, забезпечує прогрес суспільства, стане запорукою кращого майбутнього для нас та наших дітей. Ми віримо, що досягнення цих цілей має відбуватися спільними зусиллями, тому ми всі повинні робити те, що можемо і вміємо, задля цієї мети.

2. Здорові діти — пріоритет суспільства, і ми це пишемо не лише як батьки, але і як громадяни. Діти визначають наше майбутнє: економічне, соціальне, культурне. Здоров'я дітей може значно постраждати, якщо вагітність пройшла не так, як мала. Будь-яка родина може зіткнутися з ускладненнями вагітності, але у багатьох випадках є шанси їх мінімізувати, і кожен заслуговує на такий шанс.

3. Репродуктивна статистика в Україні, на жаль, є невтішною у багатьох аспектах. Більше 50% вагітних мають різноманітні захворювання, що можуть вплинути на вагітність. Якщо проаналізувати рівень дитячої смертності, то якість надання послуг вагітним на рівні жіночих консультацій є недостатньою згідно стандартів ВООЗ. Кожні 5 днів в Україні помирає одна вагітна жінка: під час вагітності, в пологах або відразу після. Ці дані жахають, проте їх можна змінити цілеспрямованою системною роботою. Вагітність має бути історією успіху, щасливим періодом, а не випробуванням або навіть трагедією.

4. Нас надзвичайно турбує питання психологічного стану майбутніх матерів та явище антенатальної (допологової) депресії. Високий рівень стресу у жінки під час вагітності може не лише вплинути на розвиток дитини та навіть призвести до передчасних пологів, а ще й перейти у післяпологову депресію та знизити якість життя усієї родини. Кожна вагітна заслуговує на особливу турботу у цей період. Ми маємо мрію: домогтися надання обов'язкової психологічної підтримки вагітних на рівні жіночих консультацій по всій Україні.

5. І хочемо наголосити: у більшості випадків вирішення проблем вагітності — це абсолютно реальне завдання. Якщо об'єднати зусилля батьків, лікарів, бізнесу, держави — і усіх нас, то можливо досягти суттєвих результатів: значно зменшити материнську смертність, кількість передчасних пологів, кількість вагітностей з ускладненнями, зробити цей період емоційно комфортним. І для цього існують цілком конкретні інструменти. А які саме, розповідатимемо у наступних публікаціях.

Підтримати діяльність фонду "280 днів" можна за посиланням http://www.280days.org/donate

Разом ми зможемо зробити так, щоб вагітність була здоровою, а майбутні мами — щасливими!
20 травня/ 2020
Made on
Tilda