COVID-19: Як захистити психічне здоров'я протягом вагітності?
6 травня відзначатиметься Всесвітній день психічного здоров'я матерів #wmmhday2020, що проводиться з метою привернення уваги до проблем емоційного стану жінок під час вагітності і після пологів. Ми приєднуємося до цієї ініціативи та продовжуємо надавати актуальну інформацію щодо того, как зберегти психічне здоров'я протягом вагітності, особливо зараз, під час пандемії COVID-19.
Сьогодні ми хочемо поділитися з вами порадами доктора Пуджі Лакшмін, американської фахівчині з перинатальної психіатрії. Доктор Лакшмін зазначає, що наразі вона фіксує зростання випадків занепокоєння серед своїх пацієнток; ситуація ускладнюються, якщо жінки мали проблеми з ментальним здоров'ям у минулому. Такі вагітні потребують особливої уваги.

Серед факторів, які у ситуації, що склалася, найбільше впливають на емоційний стан жінки, доктор Лакшмін виділяє невизначеність: ми не знаємо, коли зможемо повернутися до звичайного життя, не знаємо, які обмеження чекатимуть у пологовому будинку, не знаємо, чи зможемо зустрітися з рідними після пологів. Інший фактор - це втрата контролю над власним життям.

Що робити, коли ви вагітна і відчуваєте стрес? Існує ряд технік, котрі дозволяють знизити рівень тривоги:

  • Техніка "малих рішень". Кожного разу, коли ми приймаємо певне рішення, ми отримуємо відчуття контролю над ситуацією. Оберіть якусь зону, з приводу якої ви можете приймати рішення, та спробуйте сконцентруватися на ній. Виконуйте невеликі справи, наприклад, хатні: відчуття завершеності заспокоює. Навіть якщо ви не можете скласти ідеальний план пологів у сьогоднішніх обставинах, є речі, які ви можете контролювати.
  • Для того, щоб перемогти безсоння, має сенс скласти розпорядок дня та суворо його дотримуватися.
  • В умовах карантину виділіть собі місце в домі, де ви зможете періодично усамітнитися.
  • Концентруйте увагу на власному тілі. Слухайте музику, бавтеся з домашніми тваринами, загортайтеся в улюблену ковдру. Будь-які речі, що стимулюють органи відчуттів, здатні заспокоювати.
  • Нас поглинає тривога тоді, коли ми відчуваємо багато різних емоцій одночасно. Спробуйте занотовувати, що саме ви відчуваєте. Давати ім'я почуттям - чудова техніка для того, щоб подолати незрозумілу тривогу.
  • Виділіть собі 20 хвилин на день, протягом яких ви зможете хвилюватися з будь-якого приводу. В інший час намагайтеся не піддаватися тривозі.
  • Інформація - це сила. Підготуйте список питань, з якими варто звернутися до пологового будинку. Наприклад: чи можна партнеру бути присутнім під час пологів? Якщо ні, чи дозволяється онлайн-підтримка? Якщо це також не варіант, які опції емоційної підтримки може запропонувати лікарня? Яких заходів треба вжити заздалегідь, щоб захистити себе і дитину від COVID-19? Що відбуватиметься, якщо новонароджена дитина отримає позитивний результат тесту на коронавірус? Скільки часу необхідно провести у лікарні після пологів?
Сподіваємось, ці прості вправи допоможуть вам почуватися спокійніше і впевненіше на шляху вашої вагітності.
3 травня/ 2020
Made on
Tilda